Služby

Fulltextové vyhledávání

Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Analýza dopravních nehod

Analýza dopravních nehod

VCA zpracovává znalecké posudky dopravních nehod. K této činnosti využíváme standardní znalecký software Virtual Crash v.3.0 a 2.2 pro analýzu dopravních nehod vyvíjený firmou VIZI. Tento softvare je založen na algoritmech řešení soustavy pohybových rovnic vícehmotových soustav tuhých těles (MBS - Multi Body System) tzv. Newton-Eulerova dynamika.

Pro zvlášť složité případy využíváme nejmodernějšího software PAM-Crash v. 2016 od společnosti ESI France, který na bázi metody konečných prvků (MKP) dokáže řešit silně nelineární dynamické úlohy střetů s modely plně deformovatelných vozidel či jejich dílů. Software PAM-Crash je využívaný prakticky všemi renomovanými světovými automobilkami při vývoji nových bezpečných vozidel. Je rovněž využíván i v koncernu VW společnostmi VW, AUDI, ŠKODA, SEAT, BENTLEY a LAMBORGHINI. Software využívá i velmi sofistikovaný škálovatelný virtuální model člověka Virthuman vyvinutý zejména pro analýzu poranění např. při simulacích střetu vozidla s chodcem.

K naladění mechanických vlastností při simulaci použitých materiálových modelů jednotlivých komponent vozidel často provádíme rovněž různé laboratorní zkoušky a měření.

Tento námi aplikovaný postup není ve standardní znalecké praxi používaný, neboť náročnost těchto simulací a náklady na použitý software/hardware přesahují možnosti běžných znalců, znaleckých kanceláří či ústavů.